batman filmi hakkında

Batman Hakkında:ilk kez Mayıs 1939’da DC Comics ‘Detective Comics # 27’de görünen Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılan kurgusal bir çizgi film karakteridir. Batman, aslında Bat-Man ‘olarak adlandırılmıştı. Batman, çoğu süper kahraman gibi, gizli bir kimliğe sahiptir. 

Batman Hakkında 19 Gerçek Bilgi

 1. Batman aynı zamanda ‘Caped Crusader’, ‘Dünyanın En Büyük Dedektifi’ ve ‘Kara Şövalye’ olarak da bilinir.
 2. Süper kahramanların çoğu süper güçlere sahipken, Batman’ın aslında süper güçleri yok. Dövüş sanatları becerilerine, dedektif becerilerine, fiziksel gücüne, zekasına, servetine, teknolojisine ve Gotham Şehrindeki suçlularla yüzleşmek tek tesellisi:)
 3. İlk olarak 1939’da tanıtılan Batman, 1940’da Batman adlı kendi çizgi romanını üreten bir hayran kitlesi geliştirdi.
 4. Sonraki birkaç on yıl boyunca Batman’in takipçisi büyüdü ve yaratıcıları 1960’larda Batman adlı bir TV dizisi hazırladı.
 5. TV şovu popüler olmasına rağmen, Batman karakterinin karanlık köklerinden saptı. TV şovu alaycı ve çoğu zaman komikti, fakat gerçekte Batman karakteri karanlıktı.
 6. 1986’da Frank Miller, dört sayıdan oluşan bir çizgi roman serisi yazdı.Bunun sonucunda Batman’in 55’te suçla mücadele için emeklilikten çıkma hikayesi olan The Dark Knight Returns ortaya çıktı.
 7. 2001’de Frank Miller, The Dark Knight Strikes Again adlı üç bölümden oluşan bir seri yazdı.
 8. Batman büyük ekran için popüler bir karakter olmuştur. 1989’da Warner Bros., Michael Keaton’ın başrol oynadığı ve ardından Batman Returns’ın başrol oynadığı ve ardından Michael Keaton’ın başrol oynadığı uzun metrajlı Batman filmini yayınladı.
 9. 1995’te Val Kilmer, Batman Forever’da Batman’ı oynadı.
 10. 1997’de George Clooney Batman ve Robin’de Batman’ı oynadı.
 11. Bir sonraki planlanan Batman Triumphant filmi, Batman ve Robin’in zayıf görünmesi nedeniyle iptal edildi. Batman’i karanlık köklerine geri götürme zamanı gelmişti.
 12. Batman Başlıyor filminde 2005 yılında Christian Bale başrol oynadı. 2008’de Kara Şövalye’de tekrar rol oynadı ve 2012’de Kara Şövalye Yükseldi. Bu filmlerle Batman’in orijinal koyu karakterini canlandırdı.
 13. Batman v Superman: Adalet Şafağı, 2016 yılında Ben Affleck’in başrol oynadığı bir film oldu.
 14. Batman, Maçlar Malone, Sir Hemingford Gray, Mordecai Wayne, İçeriden, Minuteman ve Lefty Knox gibi birçok takma adı kullandı.
 15. Batman’in aşk ilgi alanları arasında Catwoman, Vicki Vale, Batwoman ve Julie Madison yer alıyor.
 16. Batman’in gizli karargahı Batcave’dir.
 17. Polis, Batman’in yardımına ihtiyaç duyduğunda, Bat-Signal’ı gönderir.
 18. Komisyon Üyesi Gordon’un kızı Batgirl idi.
 19. Batman’in meşhur olduğu kötü adamlar arasında Joker, Penguen, Riddler, Korkuluk, Poison Ivy, Clayface ve Bay Freeze sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir