Hazıladığımız bu liste hayatınızda iz bırakacak 25 şaşırtıcı bilgi içeriyor. Dürüst olmak gerekirse, bilmemiz gereken şok edici gerçekler var. Ne yazık ki bu listeyi hazırlamak zaman aldı.ama uğraştığımıza değdi.

Haydi başlayalım..

Hayatınıza İz Bırakacak 25 Şaşırtıcı Bilgi

1-Takıldığınız haber sitelerin size virüs bulaştırması porno sitelere göre üç kat daha fazladır.

 

2-İskoçya’nın ulusal hayvanı Unicorn’dur.(Tekboynuzlu at)

 

3-Colorado Üniversitesi’nden biyologlar New York Metrosu’ndaki havanın yaklaşık yüzde 15’inin deriden oluştuğunu buldular. Başka bir deyişle, New York Metrosu’nda solunan havanın bir kısmı diğer insanlardan gelen ölü deri hücrelerinden oluşur.

4-Elvis Presley doğal bir sarışındı ve saçını siyah boyadı.

 

5-Reddedilme ve fiziksel ağrı beyninizde aynıdır. Beyin onlara aynı şekilde davranmasa da, her iki durumda da “ağrı” ile başa çıkmak için opioidler salgılar.

 

6-Mamutların soyu Mısırlıların Büyük Piramit’i inşasından 1000 yıl sonra tükendi.

 

7-Uyuklamak hayatını kurtarabilir! Harvard Halk Sağlığı Okulu’ndaki araştırmacılar, düzenli olarak kestiren insanların altı yıllık bir süre içinde kalp hastalığından ölme ihtimalinin yüzde 37 daha az olduğunu tespit etti.

 

8-Termit’in hayvanlar alemindeki en uzun yaşayan böcek olduğunu biliyor muydunuz? Bazı tahminler termitlerin 100 yıla kadar yaşayabileceğini söylüyor!

 

9-Kilo vermeye çalışıyorsanız, patates cipslerinden uzak durun. New England Tıp Dergisi’ne göre, patates cipsi diğer yiyeceklerden daha fazla kilo almaya neden oluyor.

 

10-Çok çeşitli yiyecek seçeneklerine sahip olmak isteriz, ancak dünyadaki menü düşündüğümüz kadar farklı olmayabilir. Dünyadaki besinlerin %75’i sadece 12 bitki ve 5 hayvan türünden üretiliyor.

 

11-ABD bütçesinin yüzde 1’inden azı aşırı yoksullukla mücadele etmeye gidiyor.Gerisi malum.

 

12-Antik Roma’ya çok şey borçluyuz. Sonuçta, yollar, su kemerleri ve hatta kanalizasyon sistemleri gibi şeyler icat ettiler. Ancak eskiden benimsemediğimiz bir şey var , oral hijyen uygulamaları. Özellikle ağızları orta derecede yıkanırdı. Çünkü eski Romalılar ağızlarını yıkamak için idrar kullanıyorlardı. Ciddi anlamda.

 

13-HER GÜN 30.000 web sitesi saldırıya uğruyor.

 

14-ABD’de doğadaki vahşi kaplanlardan daha fazla esir kaplan var! Vahşi doğada yaklaşık 3.200 kaplan var, ancak ABD’de tutsak olarak tahmin edilen 5.000 kaplan var.

15-Elektrik, sık sık aldığımız bir şeydir. Ama onsuz yaşamayı hayal edebiliyor musunuz? Dünya nüfusunun% 16’sı hayal etmek zorunda değil. Bunun nedeni 1,2 milyar insanın – elektriğe çok az erişimi olması veya hiç olmaması.

16-Ağzınız bakteri ile doluysa. Aslında, her mililitre tükürükte yaklaşık 600 MİL tür bakteri bulunan 100 MİLYON bakteri var! Bu bakterilerin yarısı henüz isimlendirilmedi bile!

 

 

17-Mutfak süngerleri, evdeki en mikrop yüklü nesneler olabilir. Süngerler temizlik yapmak yerine çeşitli kirli maddeler alır ve genellikle içinde 10.000.000 veya daha fazla fekal bakteri bulunur … (öğüüü).

 

 

18-Ağzımızın ne kadar kirli olduğu hakkında konuştuğumuzu hatırlıyor musun? O zaman bu çok şaşırtıcı olmayabilir (ama yine de oldukça şok edici). 10 saniyelik bir fransız öpücüğü, ağızlar arasında 80 milyondan fazla bakteri transfer edebilir.

 

 

19-Muz hayranı mısın? Muzlar Radyoaktiflerdir. Potasyum ve potasyum çürümeleri içerirler. Ama endişelenme, senin üzerinde bir etkisi olması için bir sürü muz yemek zorunda kalacaksın. Diğer “radyoaktif” yiyecekler arasında ıspanak, beyaz fasulye, kayısı, somon, avokado, mantar ve yoğurt bulunur.

 

20-Tuvaletler iğrençtir, ancak tuvalete nazaran iğrenç olduğuna inanmayacaksınız. Ofis masan. Tuvaletten 400 kat daha fazla bakteri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir