hello kitty nedir

Hello Kitty Hakkında:Yuko Shimizu tarafından yaratılan ve Japon Sanrio şirketi tarafından üretilen, kurgusal, beyaz bir bobtail kedi tarzı karakterdir. Hello Kitty’nin tam adı Kitty White ve 1974’te basit bir şekilde “Merhaba!” Kelimesiyle yaratıldı. ürünlerinin ilkinde. 2014 itibariyle Hello Kitty değeeri dünya çapında yılda 7 milyar dolar olmuştu. Başlangıçta karakter ‘isimsiz beyaz kedi’ olarak biliniyordu. Karakteri 1 Kasım’da Londra’nın banliyölerinde doğdu ve beş elması boyunda ve üç elması ağırlığında. Hello Kitty kedi değil kız olarak tasvir edilmiştir ve ikiz kardeşi Mimmy vardır.

Hello Kitty Hakkında 16 Gerçek Bilgi

 1. Hello Kitty’nin ebeveynlerinin adı George ve Mary. Büyükbabası Anthony, büyükannesi Margaret.
 2. Hello Kitty’nin aslında bir kedi olmadığı konusunda çok fazla spekülasyon var. Ancak yaratıcılar onun bir kedi görüntüsünde bir kız olduğunu söylüyor. Karışıklık henüz tam olarak çözülmedi.
 3. Hello Kitty Londra’da doğdu, ancak karakteri Sanrio adlı bir şirket tarafından Japonya’da yaratıldı.
 4. Çin’de bulunan bir Hello Kitty tema parkı var.
 5. Avustralya ve Güney Kore’de Hello Kitty kafeleri açıldı ve bir diğerinin California’daki Orange County’de açılacağı söylentileri var.
 6. Dünyanın her yerine dağılmış en az 10 Hello Kitty zaman kapsülü var ve 2020’de Tokyo’daki Olimpiyatlarda sergilenecek bir Hello Kitty heykeline dönüştürülmüştür
 7. Hello Kitty dekorunda içte ve dışta tasarlanmış Tayvan EVA Air’e ait birkaç jet var.
 8. Hello Kitty, Hong Kong ve Çin’de Japonya’nın yabancı saygın ve turizm elçisidir.
 9. Hello Kitty reklam vermek için çok para harcamaz.
 10. 2014 yılında, 40 milyon dolara mal olan bir Japon uydusu, Hello Kitty heykelini uzaya götürdü.
 11. Hello Kitty’nin Charmmy Kitty adında evcil bir kedi yavrusu var.
 12. Hello Kitty, Japonya’da 40 yıl önceki lansmanından bu yana çok popüler bir karakter, ancak 2002’de brüt gelir açısından en üst noktasını kaybetti. 2011 itibariyle Anpanman, Pikachu ve hatta Mickey Mouse’un arkasında dördüncü oldu.
 13. 1955’ten beri çocuk kitaplarında görünen Dick Bruna’nın yarattığı Miffy adlı bir karakter, tasarımında Hello Kitty’ye çok benziyor, Dick Bruna onu karakterinden kopardı
 14. Tayland’da bazı polisler, iş yerindeki ufak suçlar için ceza olarak birkaç gün boyunca Hello Kitty kol bandı takmaya zorlanıyor.
 15. Hello Kitty’nin orijinal yaratıcısı, Hello Kitty’nin ağzı olmadığını, çünkü mutlu olduğu birini tasarlayamadığını söyledi. Şu andaki tasarımcı ağzın olmadığını söylüyor çünkü Hello Kitty yüreğinden konuşuyor. Ayrıca, ifadesiz yüzünün, insanların kendi duygularını yüzlerine yansıtmalarına izin verdiği söylenir.
 16. Hello Kitty sadece rakamlardan daha fazlası. Çizgi filmlerde, çizgi romanlarda, video oyunlarında, müziklerde görünür ve 2019’da uzun metrajlı bir filmde yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir