Lucozade ilginç bilgiler

Lucozade Hakkında:İlk olarak 1927’de Birleşik Krallık’ta tanıtılan bir spor ve enerji içeceğidir. Newcastle’da eczacı olan William Owen tarafından Glucozade olarak adlandırılmıştır. Başlangıçta hasta oldukları zaman insanlar için bir enerji içeceği olarak hizmet etmek için yaratıldı. 1929’da Lucozade olarak yeniden adlandırıldı ve 1938’de Beecham’s (şimdi GlaxoSmithKline olarak bilinir) tarafından satın alındı. 1983 yılına kadar portakal aromalı, karbonatlı bir içecek olarak satıldı ve ziyaretçiler tarafından sık sık İngiltere’deki hastanelere götürüldü. 2016’da bir şişe Lucozade, Coca-Cola meşrubatından daha fazla şeker içeriyordu.

Lucozade İçeceği Hakkında 20 Gerçek Bilgi

 1. 1983 yılına kadar Lucozade sarı selofan ambalajı ile bir cam şişeydeydi.
 2. Lucozade, 2013 yılında 1,35 milyar £ ‘luk bir Japon şirketi olan Suntory’ye satıldı.
 3. Lucozade, Dean Ormanı’nda, Coleford, Gloucestershire, İngiltere’deki Kraliyet Orman Fabrikasında üretilmektedir.
 4. Glukozad, başlangıçta grip veya sık görülen soğuk algınlığı veya diğer genel hastalıklardan muzdarip olanlara enerji sağlamak için yaratılmıştır.
 5. Lucozade gibi enerji içecekleri, atletik performansı ve dayanıklılığı artırmak için şekerlerden enerji sağlamak üzere pazarlanmaktadır.
 6. Lucozade, hipoglisemiden muzdarip olanlar için uygun olan yüksek bir şeker içeriğine sahiptir.
 7. Lucozade bileşenleri arasında karbonatlı su, glikoz şurubu, sitrik asit, laktik asit, belirtilmemiş aroma, potasyum sorbat, sodyum bisülfit, kafein, askorbik asit ve renklendirici bulunur.
 8. Lucozade’de çocukların dikkatini ve aktivitesini olumsuz yönde etkileyebileceği konusunda bir uyarı etiketi vardır.
 9. 380 ml’lik bir şişe Lucozade 266 kalori, 65.4 gram karbonhidrat (33.1 gram şeker) ve 46 mg kafein içerir.
 10. 380 ml’lik bir şişe Lucozade, yaklaşık 12.5 çay kaşığı şeker içerir.
 11. Lucozade’deki etanol (alkol) nedeniyle, müslümanların izin verilen 2004 kararına kadar içeceği tüketmesine izin verilmedi.
 12. Lucozade Sport Lite, 2011 yılında% 70 daha az şeker ve daha az kalori ile piyasaya sürüldü.
 13. Lucozade Alert, sadece 2 kaloriye sahip 60 ml’lik turuncu bir çekimde kafein ve B vitaminleri içeren bir lezzet çekimidir.
 14. Lucozade Revive, düşük kalorili ve B vitaminli 380 ml enerji içeceğidir.
 15. Lucozade, McLaren Formula One takımı, İrlanda Cumhuriyeti Futbol Takımı, İngiltere Futbol Takımı, İngiltere Rugby Futbol Birliği, FA Kupası, FA Premier Ligi, Amatör Kürek Birliği, Ben Wynne, Ronan O gibi birçok takım ve sporcuya sponsorluk yapıyor ‘Gara, Damien Duff, Steven Gerrard ve Michael Owen.
 16. Lucozade, alkolsüz bir içecek olarak pazarlanmaktadır, ancak insanları spora daha fazla katılmaya ve daha çabuk iyileşmeye teşvik ettiği düşüncesiyle pazarlanmaktadır.
 17. Spor içeceği olarak pazarlanmasına rağmen, bir sporcu, kalorilerde ve karbonhidratlarda ve şeker yüklü yüksek kalorili enerji içeceklerinden ziyade içme suyunda yeterli bir eşleşme öncesi yemek yemekten daha iyidir.
 18. Lucozade gibi şekerli içecekler çürük dişlere ve düşük konsantrasyona neden olabilir.
 19. Lucozade Spor Bilimi Akademisi, Lucozade’in araştırma uzmanları, leke uzmanları, beslenme uzmanları, spor koçları ve üniversitelerle ortaklık kurarak beslenme araştırmaları yapıyor.
 20. 1984 ve 1989 arasında İngiltere’deki Lucozade satışları yeniden markalaşma nedeniyle üçe katlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir