rusya kültürü

Rus Kültürü Hakkında:Rusya’nın kültürü gelenekleri ve gelenekleri, ayrıca folklor, müzik, dil, sanat, mimari, bale, sinema ve yiyecekleri içerir. İlk Rus kültürü Doğu Slavların Doğu Avrupa’dan gelen putperest inançlarının yanı sıra Finno-Ugric, göçebe Pontik bozkır insanları, Varanglılar ve Ortodoks Hıristiyanları tarafından da etkilenmiştir. Bugün Rusya’nın 160 etnik grubunda konuşulan 100 dil var. Rusya’da vatan ve aile çok değerlidir. Rusya, 70 yıldan uzun süre Komünist Parti tarafından 1991 yılına kadar hüküm sürdü ve şimdi yarı başkanlık cumhuriyeti. Bugün ülke, Rusya Federasyonu veya sadece Rusya olarak biliniyor.

Rus Kültürü Hakkında 14 Gerçek Bilgi

 1. Rusya’nın resmi dili Rusça’dır, ancak İngilizce genellikle ikinci dil olarak konuşulur.
 2. Rus nüfusunun dörtte üçü Ortodoks Hristiyandır, fakat diğer dinler arasında İslam, Yahudilik, Budizm, Protestanlık ve Katoliklik sayılabilir.
 3. Rus bayrağı, üstte beyaz ve altta kırmızı ile başlayan üç eşit yükseklikte yatay kırmızı, beyaz ve mavi bantlarla tasarlanmıştır.
 4. Rusya’daki düğünler genellikle büyük olaylar olur ve romantik aşk, kabul edilen tek kavrama yöntemidir. Düğün günü gelinin ailesinin şakayla gelini kaçırması ve damattan bahşiş talep etmesi geleneğidir.
 5. Rusya, iç içe geçmiş birkaç bebek olan yuvalama bebekleriyle ünlüdür. Ayrıca babuşka bebekleri veya matruşka bebekleri de denir. 1890’da icat edildiler ve 1900’de Paris’teki Dünya Sergisinde göründüler. O zamandan beri dünya çapında tanındılar.
 6. Rus sporları basketbol, ​​buz hokeyi, bandy, futbol (futbol olarak da bilinir) ve dövüş sanatlarını içerir. Olimpiyatlarda Ruslar genelde çok sayıda madalya kazandı.
 7. Rusya, Yeni Yıl, Noel (7 Ocak), Anavatan savunma günü (23 Şubat), Dünya Kadınlar Günü (8 Mart), Ulusal Bayrak Günü (22 Ağustos), Bahar ve İşçi Bayramı, Zafer Bayramı dahil olmak üzere sekiz resmi tatil gününe ev sahipliği yaptı. (9 Mayıs), Rusya Günü (12 Haziran) ve Birlik Günü (4 Kasım).
 8. Rus kültüründe patates, havuç, lahana, pancar, soğan, sarımsak, et, sosis, ekmek, peynir, meyve, mantar ve çay içeren uzun yemek pişirme geleneği vardır.
 9. Rus kültüründe popüler olmaya devam eden alkol; votka, şampanya, konyak, bira ve şarabı içerir. Votka, genellikle bir tür para birimi olarak kullanılır. 
 10. Ziyafetler düğünler, doğum günleri, yıldönümleri, büyük satın almalar, tatiller ve özel başarılar gibi partilerde yaygın olarak yapılır.
 11. Komünizm yüzünden mülk devlet mülkiyeti idi, ancak bu konuda bazı kurallar değişmeye başladı. Uzun zaman almasının sebeplerinden biri, Rusya’daki insanların çoğu zaman özelleştirmeyi zenginlerin yararına gördükleri şeklinde görmesidir.
 12. Rusya, periyodik tablo, ark kaynakçı, sırt çantası paraşütü, telsizin icat edilmesi ve uzay araştırmalarındaki ilerlemelere katkıda bulunmak da dahil olmak üzere bilim ve teknolojiye büyük katkılar sağlamıştır.
 13. Etik Rus giyiminde kadınlar için sarafan ve kokoshnik, erkekler için de kaftan, ushanka ve kosovorotka bulunuyor.
 14. Rusya, Anna Pavlova, Vaslav Nijinsky, Mikhail Baryshnikov ve dünyaca ünlü Bolşoy Balesi’nde ve Mariinsky’de sahne alan diğerleri de dahil olmak üzere, dünyanın en yetenekli ve ünlü bale dansçılarından bazılarını çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir