Snapchat Nedir:Kullanıcıların görüntülü mesajlar göndermelerini sağlayan bir uygulamadır. Reggie Brown, Bobby Murphy ve Evan Spiegel tarafından kuruldu ve Snapchat Inc. şirketi tarafından geliştirildi. Snapchat’ın ana konsepti, resimlerin ve mesajların yalnızca sınırlı bir süre için görülebilir olmasıdır. Snapchat ilk olarak 2011’de yalnızca iOS için piyasaya sürüldü, ancak birkaç ay sonra Snapchat adlı genel bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Bu uygulama aslen kişiden kişiye paylaşım için yapıldı ancak kısa videolara, görüntülü sohbete ve sohbeti kaydetme özelliğine olanak sağlayan ek özellikler eklendi. Hikayem özelliği 2013 yılında eklendi. Diğer özellikler Hikayemiz, Anılar, Geostickers, Resmi Hikayeler ve Dünya Çıkartmaları.

Snapchat Hakkında 22 Gerçek Bilgi

 1. Snapchat’in ilham kaynağı, Murphy ve Spiegel’in bir arkadaşının birine bir fotoğraf gönderdiği için pişman olmasıdır.
 2. Snapchat yaratıcıları Stanford Üniversitesi’ndeki sınıf arkadaşlarına fikirlerini açıkladıklarında, sınıf arkadaşlarının çoğu bunun iyi bir fikir olmadığını düşünüyordu.
 3. Snapchat aslında Picaboo olarak adlandırıldı. Daha sonra Google Play’de eklendiğinde yeniden markalandı.
 4. Her gün yaklaşık 166 milyon kullanıcı Snapchat kullanıyor.
 5. Yaklaşık 301 milyon insan, en az ayda bir kez Snapchat kullanıyor.
 6. Her gün gönderilen ortalama Snapchat sayısı 3 milyardır.
 7. Snapchat kullanıcılarının yaklaşık% 43’ü Kuzey Amerika’da.
 8. Her dakika Snapchat aracılığıyla gönderilen yaklaşık 9.000 görüntü var.
 9. Snapchat kullanıcılarının% 35’inin uygulamayı beğendiği ve kullandığı tahmin ediliyor, çünkü içerikleri göründükten sonra kayboluyor.
 10. 2017’de Snapchat tarafından kazanılması öngörülen reklam gelirinin 935 milyon dolardan fazla olması bekleniyordu.
 11. 2014 yılında 4.6 milyon adet Snapchat kullanıcısı kullanıcı adı ve kısmi telefon numaraları nedeniyle saldırıya uğradı.
 12. NCAA, antrenörlerin işe alım amaçları için Snapchat’ı kullanabildiklerini belirledi.
 13. Snapchat’in 800 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.
 14. 2013 yılında Mark Zuckerberg, Snapchat’i Murphy ve Spiegel’den 1 milyar dolara almaya çalıştı ama onlar reddetti. Zuckerberg bir ay sonra geri döndü ve 3 milyar dolar teklif etti, ancak teklifi reddetti.
 15. Snapchat’in maskotu Ghostface Chillah.
 16. Snapchat kullanıcılarının çoğunluğu 18 ile 29 yaşları arasındadır.
 17. Snapchat kullanıcılarının yaklaşık% 70’inin kadın olduğu tahmin edilmektedir.
 18. Snapchat Hikayeleri, kullanıcıların 24 saat boyunca sınırsız sayıda görülebilecek içeriği bağlamalarını sağlar.
 19. Snapchat’i kullanan çoğu genç, arkadaşlarına komik fotoğraflar, şakalar, komik suratlar ve diğer eğlenceli görüntüler göndermek için bunu yapar.
 20. 13 yaşın altındaki çocuklar için Snapchat Kidz adında çocuklar için fotoğraf çekip resim çekip resimler çekmelerine olanak tanıyan bir uygulama var ancak görüntüleri hiç kimseye gönderemiyorlar.
 21. Snapchat 2016 yılında Snap Inc. olarak yeniden markalandı.
 22. 2016’da Snap Inc., kullanıcının 10 saniyelik video kaydetmesine olanak tanıyan gözlükleri Spectacles’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir